VDS-VPS Arasındaki Farklar Nedir ?

VDS-VPS Arasındaki Farklar Nedir ?

  • VPS (Virtual Private Server), OpenVZ kernel sistemi üzerinde oluşturulan sanal sunucudur. VDS (Virtual Dedicated Server), ESXİ Bulut sistemi üzerine kurulmuş fiziksel bölümlendirme mantığı ile oluşturulan birden çok birim üzerinde çalışabilme özelliği bulunan sanal sunucudur.
  • VPS (Virtual Private Server),Sanal sunucudan ziyade arka plandaki yapısal bütünlüğü daha çok birbirinden izole olmuş root erişimine sahip özel hosting gibi düşünülebilir. VDS (Virtual Dedicated Server), Kullanıcıya tahsis edilen kaynaklar kullanılsın kullanılmasın tamamen kullanıcıya aittir.
  • VPS (Virtual Private Server), VPS sunucularda kullancıya tahsis edilen kaynaklar kullanıcı tarafından henüz kullanılmıyorsa bir başka kullanıcı ihtiyac duyduğu takdirde bunu kullanabilir. VDS (Virtual Dedicated Server), Bir başka VDS sunucusu bunu kullanamaz.
  • VPS (Virtual Private Server), VPS sunuculara sadece openVZ’nin desteklediği centos, ubuntu gibi işletim sistemleri kurulabilir. VDS (Virtual Dedicated Server), VDS sunuculara kurulması mümkün olan tüm işletim sistemleri kurulabilir.

VDS-VPS Arasındaki Farklar Nedir

 

 

 

İlginizi çekebilecek konular

Siz de yorum yapın!

Eposta adresiniz gizli kalacaktır..