SSL Sertifikası Nedir ? SSL’in Türleri Nelerdir ?

Bu eğitselimizde SSL sertifikasını ve SSL’in türlerini anlattık.  Sorularınızı bizlere destek bildirimi olarak iletebilirsiniz.

SSL Sertifikası, web sitelerde gerçekleşen tüm işlemleri şifreleyerek daha güvenli hale getiren güvenlik sertifikası dır. SSL SertifikalarıGoogle’ın daha güvenli internet kullanımı istemesi amacıyla geliştirdiği algoritmalar sonucunda web sitelerin Google arama sonuçlarında yükselmesine katkıda bulunacaktır.

SSL Sertifikaları, kullanım koşuluna göre “ev(Extended Valitaditon) SSL”, “standart SSL” ve “wildcard SSL” olarak farklı türlere ayrılır.

Ev(Extended Valitaditon) SSL, en üst seviye güvenlik önlemi olarak yapılandırılmış bir sertifikadır, adres çubuğunda  yeşil bar olarak görünür. Adres çubuğu üzerinde giriş yapılan web sitesine sahip firmanın açık kurum bilgileri yer alır böylece kimlik hırsızlarına karşı önlem alınmış olur. Bu sertifikaya Internet Explorer, Chrome, Firefox, Opera ve Safari gibi tarayıcılardan erişim sağlanmaktadır.

Standart SSL, e-ticaret, bankalar ve güvenli giriş gerektiren siteler için uygundur, belge gerektirmez. Bu sertifikaya Internet Explorer, Chrome, Firefox, Opera ve Safari gibi tarayıcılardan erişim sağlanmaktadır.

Wildcard SSL, tek sertifika da  sınırsız sayıda alt alanı güvenli hale getirmenizi sağlar. Bu sertifikaya Internet Explorer, Chrome, Firefox, Opera ve Safari gibi tarayıcılardan erişim sağlanmaktadır.

 

 

 

 

 

İlginizi çekebilecek konular

Siz de yorum yapın!

Eposta adresiniz gizli kalacaktır..