Phpmyadmin Üzerinden WordPress Şifre Sıfırlama

WordPress içerik yönetim yazılımında en çok karşılaşılan durumlardan birisi kullanıcı giriş şifresinin unutulmasıdır.

Normalde WordPress üzerindeki kullanıcı profilinizde bir mail adresi girdiyseniz, şifremi unuttum diyerek mail ile şifre sıfırlama yapabiliyorsunuz.

Ancak sunucuda php mail() fonksiyonu kapalı ise ve smtp mail kullanmıyorsanız aşağıdaki gibi bir uyarı alırsınız.

E-posta gönderilemedi. Olası sebep: servis sağlayıcınız mail() fonksiyonunu engellemiş olabilir.

Bu gibi bir durumda phpMyAdmin üzerinden admin giriş şifresini değiştirebilirsiniz.

Öncelikle cPanel üzerinden phpMyAdmin’e giriş yapıyoruz ve buradan şifresini sıfırlayacağımız wordpress sitemizin kullandığını veri tabanını seçiyoruz.

Veri tabanı içerisinde wp_users tablosu içerisine giriyoruz.

user_pass tablousnda işlem yapacağız. Bu tablo içerisinde giriş şifresi kriptolu olarak tutulur. Bu nedenle yeni şifremizi de kriptolu olarak girmemiz gerekiyor.

Örnek veridyen123a!! şifresi için çıktı $P$Bv1P4HMQlJKAzLKmb6VAgS/MS2tJls1 gibi görünecektir. Bunu kopyalayıp user_pass tablosu içerisine yapıştırın.

Artık şifre olan veridyen123a!! ile wordpress yönetim paneline giriş yapabilirsiniz. Eğer yeni şifrenizi basit yaptıysanız panele giriş yaptıktan sonra tekrar değiştirmeyi unutmayın.

İlginizi çekebilecek konular

article-image
cPanel / WHM , Wordpress

cPanel’de Tek Tıkla WordPress Kurma

Bu eğitselimizde cPanel Tek Tıkla WordPress Kurmayı anlattık.  Sorularınızı bizlere destek bildirimi olarak iletebilirsiniz. WHM panelinizdeki “Scripts” bölümünden “WordPress”e tıklayınız. Karşınıza çıkan sayfada “Install Now” butonuna tıklayınız. Gelen ekranda WordPress kurmak istediğiniz domaini seçiniz....
article-image
Hosting Yönetimi , Wordpress

WordPress SMTP Mail Ayarlama

Bu eğitselimizde WordPress SMTP mail Ayarlamayı anlattık.  Sorularınızı bizlere destek bildirimi olarak iletebilirsiniz. WordPress wp-admininizin sol taraftaki menüsünden “Eklentiler” yazısının üstüne gelip ” Yeni Ekle ” yazısına tıklayınız. Gelen sayfada sağ taraftaki arama butonuna...

Siz de yorum yapın!

Eposta adresiniz gizli kalacaktır..