Outlook 2016 IMAP Mail Kurulumu

Bu eğitselimizde veridyen.hosting alan adını kullandık. Kendi e-posta adresinizi ayarlarken lütfen veridyen.hosting yazan yere kendi alan adınızı yazmayı unutmayın.

Outlook  2016 sürümünde nasıl e-posta hesabınızı kuracağınızı ve ayarlarını resimli olarak anlattık. Sorularınızı bizlere destek bildirimi olarak iletebilirsiniz.

Sol üst köşedeki “Dosya” sekmesini tıklayıp açılan alanda “Hesap Ekle” butonuna tıklıyoruz.

Outlook 2016 IMAP Mail Kurulumu

Outlook 2016 IMAP Mail Kurulumu

 

Açılan penceredeki kutucuğa eklemek istediğiniz email adresini yazıp “Gelişmiş Seçenekler” yazısını tıklayınız ve “Hesabımı kendim ayarlamak istiyorum” işaretleyerek Bağlan butonuna tıklayınız.

Outlook 2016 IMAP Mail Kurulumu

Sizi bir süre bekletecektir.Sonrasında karşınıza çıkan seçeneklerden İMAP olanı seçmeniz gerekmektedir.

Outlook 2016 IMAP Mail Kurulumu

Karşınıza çıkan form penceresinde Gelen ve Giden Posta Sunucu kısmına alan adınızın başına mail koyarak yazmanız gerekmektedir. Örneğin bu anlatımda kullandığımız mail adresi veridyen.hosting şeklindeydi.  mail.veridyen.hosting alt isimini kullandık. Bu kısımı kendi alan adınıza göre düzenleyiniz. Aynı zamanda web sitenizin bulunduğu sunucunun hostname adresini de kullanabilirsiniz.

Gelen Posta Ayarları
Bağlantı (Port) Noktası: 143
Sunucu: mail.alanadınız.com
Şifreleme Yöntemi: Otomatik
Oturum açmak için Güvenli Parola Kimlik Doğrulaması (SPA) gerektirir: İşaretli değil.

Giden Posta Ayarları
Giden Bağlantı (Port) Noktası: 587
Sunucu: mail.alanadınız.com
Şifreleme yöntemi: Otomatik.
Oturum açmak için Güvenli Parola Kimlik Doğrulaması (SPA) gerektirir: İşaretli.

Pencereyi bu şekilde yapılandırıp “Bağlan” butonuna tıklayınız.

Outlook 2016 IMAP Mail Kurulumu

Bir sonraki aşamada ise sizden eklemek istediğiniz eposta adresinin şifresini isteyen pencere çıkacaktır.Buraya eposta adresinizin şifresini yazıp kaydediniz. Böylelikle Outlook 2016 yazılımına pop3 protokolü üzerinden çalışacak eposta hesabı eklemiş bulunmaktasınız.

Outlook 2016 IMAP Mail Kurulumu

 

İlginizi çekebilecek konular

article-image
Hosting Yönetimi

DNS Ön Belleği Temizleme

Bu eğitselimizde DNS ön belleği temizlemeyi anlattık. Sorularınızı bizlere destek bildirimi olarak iletebilirsiniz. DNS Ön Belleği Nedir ? DNS ön belleğiniz en son girilen web sayfalarının IP adreslerini hafızaya alır. Eğer bilgisayarınızın DNS ön belleği...
article-image
Hosting Yönetimi

DDoS Nedir ?

DOS Nedir ? Bir bilgisayar aracılığıyla hedef olarak belirlenen bilgisayarın kullanılabilirliğini ortadan kaldırmaya amaçlanarak gerçekleştirilir. Saldırı esnasında bilgisayar ve bilgisayarın kullandığı ağların olabildiğince yavaşlatılması ve kullanılamaz hale gelmesi amaçlanır. DDoS (Distrubuted Denial of Service) Nedir...