cPanel’de Ücretsiz SSL Kurma

SSL kurulumu sonrasında HTTPS yönlendirmesi için buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bu eğitselimizde cPanel’de ücretsiz SSL kurmayı anlattık.  Sorularınızı bizlere destek bildirimi olarak iletebilirsiniz.

SSL kurmak istediğiniz hosting hesabını cPanel’ine giriş yapınız. Resimde gösterilen Let’s Encrypt yazan kısma tıklayınız.

cPanel’de Ücretsiz SSL Kurma

Açılan sayfada “New SSL Certificate” yazan mavi butona tıklayınız.

cPanel’de Ücretsiz SSL Kurma

Butona tıkladığınızda karşınıza bir form çıkacaktır. Bu formdaki üst kutucuktan alan adınızı seçiniz. Alan adını seçtiğinizde bir altındaki kutucakta SSL kurmak için istediğiniz alt isimlerinde listesi çıkacaktır. CTRL tuşuyla alt isimlerin tamamını seçerek “Submit” butonuna tıklayınız.

cPanel’de Ücretsiz SSL Kurma

Yaklaşık 1 dakikalık bir bekleme süresinden sonra kurulumu gerçekleştirecektir ve aşağıdaki resimdeki gibi yeşil kutucuk içerisinde kurulduğunu belirten mesaj çıkacaktır. Şayet kurulum başarısız olursa hata verecektir. Hata vermesinin sebebi alan adının DNS adreslerinin henüz firmamıza yönlenmemiş olması, sitede açılışa müdahale eden bir yönlendirme işlemi olması, sitenin ana sayfasının 404 hatası veriyor olması, sitenin tamamen ön bellekten çalışıyor olması gibi sebeplerden her hangi biri olabilir. Bu gibi durumda destek ekibimizle iletişim kurabilirsiniz.

cPanel’de Ücretsiz SSL Kurma

İlginizi çekebilecek konular

article-image
cPanel / WHM

WHM’de Hosting Hesabı Silme

Bu eğitselimizde Bayi Hostingte İçerik Silmeyi anlattık. Sorularınızı bizlere destek bildirimi olarak iletebilirsiniz. WHM Panelinizin arama yerine “Terminate Accounts” yazıp altında çıkan “Terminate Accounts” yazısına tıklayınız. Karşınıza çıkan ekranda silmek istediğiniz kullanıcı hesabını seçip...