Centos Web Panel’de Site Yedeği Oluşturma

Bu eğitselimizde Centos Web Panel’de site yedeği oluşturmayı anlattık. Sorularınızı bizlere destek bildirimi olarak iletebilirsiniz.

Centos Web Panelimize giriş yaptıktan sonra sol menüsünde bulunan “File Management” bölümüne tıkladıktan sonra açılan kısımda ki “Backups”a tıklıyoruz.

centos-web-panelde-site-yedegi-olusturma

Daha sonra açılan bölümde ki “Create a Backups” butonuna tıklıyoruz. centos-web-panelde-site-yedegi-olusturma

Bu işlem yaklaşık 10-15 dakika süren bir işlemdir, sitenin yedeği indirildikten sonra FTP programlarından (Filezilla, WinSCP gibi) her hangi bir tanesinden yedeği alabilirsiniz. Böylece sitenizin yedeğini almış olursunuz.

centos-web-panelde-site-yedegi-olusturma

 

 

İlginizi çekebilecek konular

article-image
E-posta , Hosting Yönetimi

Outlook 2016 POP3 Mail Kurulumu

Bu eğitselimizde veridyen.hosting alan adını kullandık. Kendi e-posta adresinizi ayarlarken lütfen veridyen.hosting yazan yere kendi alan adınızı yazmayı unutmayın. Outlook  2016 sürümünde nasıl e-posta hesabınızı kuracağınızı ve ayarlarını resimli olarak anlattık. Sorularınızı bizlere destek...
article-image
cPanel / WHM , Hosting Yönetimi

Phpinfo dosyası oluşturmak

phpinfo.php dosyası sorun analizleri için önemli bir dosyadır.Bu dosya sayesinde kullandığınız php sürümü,mysql versiyonu, apache bileşenleri ve öğrenmemiz gereken sürüm bilgilerini öğreniriz ve bunlara göre yorum yapabiliriz. Herhangi bir text editörü açınız.Örneğin: Notepad Bu...