Aşırı CPU Kullanımı Nedir ? Ne Yapılması Gerekir?

Veridyen üzerinden aldığınız bir hosting hesabının %25 CPU harcama limiti bulunmaktadır. CPU kullanımı sunucu üzerinden size tahsil edilmiş işlemci limitini belirtmektedir, web siteniz size tahsil edilen %25’lik CPU alanını kullanabilmektedir. Sürekli olarak %25 CPU kullanan bir hosting hesabı yavaş çalışacağı gibi sunucu üzerinde ki diğer web sitelerinin de yavaş çalışmasına sebebiyet vermektedir. Aşırı işlemci kullanımına bazı özel durumlar da sebebiyet vermektedir, örneğin bir anlık yükselen aktif kullanıcı sayısı, saldırı altında olmanız, Web sitenizin tamamının PHP ve MySQL odaklı çalışması gibi bir çok sebebi vardır.

 

Paylaşımlı Web Hosting Hizmeti

Veridyen.com üzerinden aldığınız Web hosting hizmetlerin de %25 CPU kullanım izni bulunmaktadır, %25 CPU kullanımı maximum 120 saniye kullanılabilmektedir.

Paylaşımlı Bayi Hosting Hizmeti

Paylaşımlı Bayi hosting hizmeti de tıpkı Web hosting hizmeti gibidir, Bayi hosting üzerinde ki fark her açılan hosting hesabının %25 CPU kullanım izni olmasıdır.

Sanal Sunucu Hizmeti

Sanal sunucu hizmetin de kaynaklar sadece siz ve sizin siteleriniz tarafından kullanılmaktadır, sizin kaynaklarınız başka bir site tarafından kullanılmamaktadır. Satın aldığınız  hizmetin kaynaklarını %100 olarak kullanabilirsiniz.

 

 

Temel Aşırı İşlemci Kullanımı Nedenleri

  1. Yüksek ziyaretçi sayısı
  2. PHP ve MySQL Sorgu sayısı
  3. Web sitesi yazılımsal sorunlar
  4. Yeni teknolojiye uygun olmayan kod yapısı
  5. Çok fazla eklenti ve tema kurulması (WordPress, OpenCart gibi yazılımlarda)
  6. Aşırı gelen Spam yorum istekleri

 

Web Sitem Aşırı CPU harcıyor ne yapabilirim?

  • Web sitenizin kod yapısını optimize edebilirsiniz.
  • Yüklediğiniz resimleri optimize edebilirsiniz.
  • Web sitenizin mümkün olduğu kadar HTML üzerinden çalışmasını sağlayabilirsiniz (Cache)
  • Artık Hosting paketi yeterli gelmiyorsa VPSVDS hizmetine geçmeyi düşünebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek konular

article-image
cPanel / WHM , Hosting Yönetimi

cPanel’de MySQL Yönetimi

Bu eğitselimizde cPanel’de MySQL yönetimini anlattık.  Sorularınızı bizlere destek bildirimi olarak iletebilirsiniz. Öncelikle cPanelinizin “VERİTABANLARI” kısmından “MySQL Veritabanları”na tıklayınız. Gelen sayfada oluşturmak istediğiniz veritabanının ismini belirleyip “Veritabanı Oluştur” butonuna tıklayınız. Veritabanını oluşturduktan sonra “Geri...
article-image
cPanel / WHM

WHM Hosting Oluşturma

Bu eğitselimizde WHM’de hosting oluşturmayı anlattık. Sorularınızı bizlere destek bildirimi olarak iletebilirsiniz. Kullanıcı adı ve Hesap şifrenizi girip daha sonra OTURUM AÇMA butonuna tıklıyoruz.   Açılan pencerede ki sol menüden “Add a Package” yazısına tıklayınız....