500 İnternal Server Hatası Nedir ?

Bu eğitselimizde 500 internal server hatası anlattık.  Sorularınızı bizlere destek bildirimi olarak iletebilirsiniz.

500 İnternal Server, hatası web sitenizin sunucusunda bir şeylerin ters gittiğini belirtmektedir. Bu hata genellikle .htaccess dosyasının yanlış yapılandırılmasından kaynaklanıyor olabilir. Bu durum websitenizin programlanması ile ilgidir.  Bunun dışında diğer nedenler ise PHP Sürümü ve Wordpres’in güncellemeleri olabilir.

500 İnternal Server Hatası Nasıl Düzeltilir ?

  1. .htaccess dosyası, sitenizde kullandığınız .htaccess dosyası tarayıcınızda ulaşmak istediğiniz websitesi ile yanlış bir işlem yapıyor olabilir bu nedenle .htaccess dosyasının yapılandırılmasında bir problem olmaması için kontrol ediniz. .htaccess dosyasının 500 İnternal Server hatasına sebep olup olmadığını öğrenmek için .htaccess dosyasını silebilirsiniz veya adını değiştirebilirsiniz.
  2. memory limit arttırmak, web sitenizin ihtiyacı olan ram miktarını karşılamıyorsa sunucunun size varsayılan olarak verilen ram miktarını php.ini dosyasından arttırabilirsiniz.
  3. wordpress, kullanıyorsanız eklenti yükledikten sonra 500 internal server hatası almaya başladıysanız wordpress admin panelinizden yüklediğiniz eklentiyi devre dışı bırakmanız gerekmektedir.

 

 

 

 

İlginizi çekebilecek konular

article-image
cPanel / WHM , Hosting Yönetimi

cPanel’de FTP Oluşturma

Bu eğitselimizde cPanel’de FTP oluşturmayı anlattık.  Sorularınızı bizlere destek bildirimi olarak iletebilirsiniz. cPanelinizin “Dosyalar” bölümünden “FTP Hesapları” kısmına giriniz. Karşınıza gelen sayfada “Oturum Açma” ve “Şifre” alanlarını doldurduktan sonra “FTP Hesabı Oluştur” butonuna tıklayınız. Böylece...

Siz de yorum yapın!

Eposta adresiniz gizli kalacaktır..