500 İnternal Server Hatası Nedir ?

Bu eğitselimizde 500 internal server hatası anlattık.  Sorularınızı bizlere destek bildirimi olarak iletebilirsiniz.

500 İnternal Server, hatası web sitenizin sunucusunda bir şeylerin ters gittiğini belirtmektedir. Bu hata genellikle .htaccess dosyasının yanlış yapılandırılmasından kaynaklanıyor olabilir. Bu durum websitenizin programlanması ile ilgidir.  Bunun dışında diğer nedenler ise PHP Sürümü ve Wordpres’in güncellemeleri olabilir.

500 İnternal Server Hatası Nasıl Düzeltilir ?

  1. .htaccess dosyası, sitenizde kullandığınız .htaccess dosyası tarayıcınızda ulaşmak istediğiniz websitesi ile yanlış bir işlem yapıyor olabilir bu nedenle .htaccess dosyasının yapılandırılmasında bir problem olmaması için kontrol ediniz. .htaccess dosyasının 500 İnternal Server hatasına sebep olup olmadığını öğrenmek için .htaccess dosyasını silebilirsiniz veya adını değiştirebilirsiniz.
  2. memory limit arttırmak, web sitenizin ihtiyacı olan ram miktarını karşılamıyorsa sunucunun size varsayılan olarak verilen ram miktarını php.ini dosyasından arttırabilirsiniz.
  3. wordpress, kullanıyorsanız eklenti yükledikten sonra 500 internal server hatası almaya başladıysanız wordpress admin panelinizden yüklediğiniz eklentiyi devre dışı bırakmanız gerekmektedir.

 

 

 

 

İlginizi çekebilecek konular

article-image
Hosting Yönetimi

DDoS Nedir ?

DOS Nedir ? Bir bilgisayar aracılığıyla hedef olarak belirlenen bilgisayarın kullanılabilirliğini ortadan kaldırmaya amaçlanarak gerçekleştirilir. Saldırı esnasında bilgisayar ve bilgisayarın kullandığı ağların olabildiğince yavaşlatılması ve kullanılamaz hale gelmesi amaçlanır. DDoS (Distrubuted Denial of Service) Nedir...